سوالات متداول

سوالات متداول ثبت دامنه

آیا ثبت نام در سایت ایرنیک از طریق سایت زرین میزبان امکان پذیر است؟

متاسفانه فعلا خیر!

دامنه ای با پسوند IR در زرین میزبان ثبت کرده ام ولی هنوز در حال بررسی است، مورد از کجاست ؟

دامنه شما جهت ثبت نهایی توسط زرین میزبان به nic.ir اعلام و هزینه ان پرداخت گردید. ولیکن دامنه نام برده توسط این سازمان مورد تائید قرار نگرفته و در وضعیت “رزرو شده (درخواست: در انتظار تایید مدارک, پرداخت شده)” قرار دارد.ممکن است برای ثبت از شما مدارکی طلب کرده باشند به ایمیل خود مراجعه نمایید و در صورتی که نامه ای از طرف این سازمان برای شما ارسال شده است مطابق با آن مدارک را برای ایشان ارسال نمایید. روند ثبت و تائید نهایی را از سایت nic.ir پیگیری نمایید

مدت زمان مورد نیاز برای تغییر دی ان اس یک دامنه چه قدر است؟

مشتری گرامی , هم اکنون دی ان اسهای مورد نظر برروی دامنه شما تنظیم و دامنه شما بروزرسانی شد لازم به توضیح است، آی اس پی های ارائه دهنده اینترنت جهت افزایش سرعت ؛ آی پی (یا دی ان اسهای)ست شده بر روی دامنه را در حافظه کش خود نگه میدارند تا هر بار که کاربر درخواست باز شدن سایت را به آی اس پی ارسال میکند مورد درخواستی را سریعا از کش صدا زند . اصولا این حافظه کش بین 4 تا 24 ساعت و در بعضی از ای اس پی ها تا 72 ساعت زمان میبرد تا بروز رسانی شود و اگر ای پی دامنه ای تغییر کرده است جایگزین گردد. دامنه شما هم از این امر مستثنی نیست و چون آی اس پی هنوز دی ان اسهای قدیم ست شده بر روی دامنه شما را میخواند، پس ست شدن دی ان اسهای جدید ممکن است 4 تا 24 ساعت زمان ببرد .

متن مربوط به ارسال تعهد نامه به پژوهشکده دانشهای بنیادی :

اینجانب……………………………به شماره شناسنامه ………………و کد ملی …………………دارای شناسه کاربری……………………….کلیه مسئولیتهای مربوط به دامنه…………..را می پذیرم تعهد نامه و کارت ملی به پیوست تقدیم میگردد.

آيا مي توان بر روي يك فضاي خريداري شده دامین هایي متفاوتي را مستقر نمود؟

بلي ، شما مي توانيد هر تعداد دامین كه تمايل داشته باشيد را ثبت و عينا برروي هاست خريداري شده منتقل نماييد.

Domain Aliasچیست؟

Domain Alias دامنه ی فرعی سایت شما می باشد در واقع شما می توانید یک اسمی را که غیر از نام دامنه ی اصلی شما می باشد را انتخاب و ثبت کنید.

منظور از Sub Domain چيست ؟

نامي است که قبل از Domain اصلي قرار مي گيرد و با نقطه از آن جدا مي شود . به عنوان مثال zarinmizban.ir يک Domain است و panel.zarinmizban.ir يک Sub Domain است .

آیا تفاوتی بین پسوند دامنه‌ها وجود دارد؟

دامنه های بین المللی نظیر com,org.net … بعد از پرداخت بصورت لحظه ای ثبت می شوند،دامنه های IR بصورت آنی بعد از اعلام شناسه توسط ما ثبت می شود،نیاز به تاییده از سمت nic دارد که معمولا 12 ساعت تاییده طول می کشد.تحویل سرویس های هاست بعد از پرداخت بصورت آنی می باشد.

آیا تفاوتی بین پسوند دامنه‌ها وجود دارد؟

خیر. هیچ تفاوتی بین پسوند دامنه‌ها وجود ندارد؛ اما معمولاً رسم بر این است که سایت‌های سازمان‌های ارایه‌دهنده خدمات دارای پسوند org. و یا سایت‌های تجاری دارای پسوند com. هستند. پسوندهایی مانند ir. و us. نیز پسوندهای کشوری نام دارند که برای هر کشور، منحصر به فرد هستند. به عنوان مثال، پسوند ایران، ir. و پسوند کشور بریتانیا، uk. است.

دامنه چیست؟

دامنه در واقع نام وبسایت شما می باشد که هرکس این نام را در مرورگر خود وارد کند ، محتویات وبسایت شما نمایش داده می شود.
دامنه از دو قسمت نام و پسوند شکل گرفته است.مثلا maralhost.ir در واقع ir پسوند و maralhost نام سایت می باشد.شما با توجه به سلیقه و نام کسب و کار خود می توانید یک نام برای سایت خودتان انتخاب کنید.

سوالات متداول قبل از خرید

آیا امکان لغو سرویس و استرداد وجه پس از خرید وجود دارد ؟

بله، در صورت نارضایتی از سرویس میزبانی خود، می توانید تا 7 روز پس از خرید وجه خود را بدون کم و کاست پس بگیرید.این تضمینی است بر کیفیت سرویسهای ارائه شده توسط زرین میزبان.

نکته: دامنه شامل این بند نمیشود

حجم فضاي خريداري شده متعلق به چه خدماتي مي باشد؟

كليه محتويات سايت شامل صفحات وب ، برنامه نويسي ، بانكهاي اطلاعاتي ، نامه هاي الكترونيكي ، نرم افزارهاي كاربردي ، درايورهاي FrontPage و … كه بطور مستقيم با وب سايت شما مرتبط مي باشند در محدوده حجم فضاي هاست شما قرار مي گيرند. با افزايش حجم هر يک از اين موارد از حجم فضای ساير موارد کاسته خواهد شد.

آيا امكان ارتقا خدمات از يك سرویس به سرویس ديگر وجود دارد؟

بلي ، شما در هر زمان قادر خواهيد بود خدمات هاست خود را ارتقا دهيد، تفاوت هزينه ارتقا تا پايان دوره قرارداد براي شما محاسبه و طي صورت حسابي جداگانه از شما مطالبه خواهد شد. ضمنا هيچگونه هزينه اضافي جهت ارتقا مطالبه نخواهد شد.

به صورت میانگین در زرین میزبان چقدر وقته به تیکت ها پاسخدهی می شود؟

البته اولویت پاسخگویی و بررسی تیکت های کاربران در زرین میزبان وابسته به نوع مشکل و نوع سرویس متفاوت است اما به صورت کلی در تایم اداری از ساعت 9 صبح تا 17 عصر به تیکت ها در کمتر از 15 دقیقه پاسخدهی می شود و در تایم غیر اداری یعنی از 17 عصر تا 9 صبح به صورت میانگین از 15 دقیقه تا 3 ساعت پاسخدهی انجام می شود.

چرا قیمت سرویس های زرین میزبان با وجود امکانات بسیار بالا، تا این اندازه پایین در نظر گرفته شده؟

گروه فناوری و اطلاعات زرین میزبان هموراه برای قیمت گذاری بر روی سرویس های خود سیاست های منظم و تعیین شده ای دارد و عوامل بسیار متعددی در قیمت گذاری بر روی سرویس های زرین میزبان تاثیر گذار هستند، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا صفحه سیاست های قیمت گذاری در زرین میزبان را مطالعه بفرمایید.

زرین میزبان فعالیت خود را از چه زمانی آغاز نموده است ؟

گروه فناوری و اطلاعات زرین میزبان در مهر ماه سال 1390 به صورت رسمی و ثبت شده فعالیت خود را در عرصه میزبانی کشور آغاز نموده است و با تامین زیرساخت های لازم در جهت میزبانی وب به طرز استاندارد قادر است از رسانه های اینترنتی کشور به بهترین شکل ممکن میزبانی کند.

سوالات متداول میزبانی وب

به چه صورت سایت خود را بر روی هاست زرین میزبان قرار دهم؟

بعد از اینکه سایت طراحی شد ، شما نیازمند آن هستید که فایل های خود را با استفاده از FTP برروی سرور آپلود کنید . مراحلی که باید انجام دهید بدین شکل می باشد ساخت اکانت FTP آپلود فایل ها با استفاده از نرم افزار های مناسب برای ساخت اکانت FTP شما باید وارد پنل مدیریت سایت خود بشوید حال شما باید فایل های خود را آپلود کنید که برای اینکار شما می توانید از نرم افزارهای کمکی چون FileZilla و یا CuteFTP استفاده کنید که آموزش نرم افزار FileZilla و CuteFTP در بخش آموزش سایت وجود دارد.

بانک اطلاعاتي مورد استفاده در سايت من Access است و مسير فراخواني بانک اطلاعاتي در صفحات سايت من نيز طوري است که بايد اين بانک را در داخل www قرار دهم و براي اينکه در اين بانک ورود اطلاعات انجام شود ناگزير به دادن اجازه دسترسي Everyone به دايرکتوري که بانک را داخل آن قرار داده ام شدم ، اين عمل چه اشکالي را ايجاد خواهد نمود؟

اين عمل دو اشکال دارد:
• بانک خود را هرگز داخل دايرکتوري www قرار ندهيد زيرا حتي اگر به آن دسترسي Everyone هم نداده باشيد به راحتي از طريق Browser قابل Download خواهد بود.
• دسترسي Everyone را به هيچ دايرکتوري بخصوص www ندهيد زيرا به اين ترتيب سايت شما به راحتي مورد حمله قرار خواهد گرفت و صفحه اصلي سايت شما “هک” خواهد شد.
روش صحيح اين است که مسير فراخواني صفحات متصل به بانک اطلاعاتي را اصلاح نمائيد و با دستوراتي مثل Server.MapPath صفحات سايت را به يک شاخه بالاتر از شاخه www يعني شاخه db متصل نمائيد.

براي چک کردن Email ها از طريق برنامه هايي مانند Outlook مقادير ،SMTPو POP3 را چه آدرسي بايد قرار دهم ؟

هر دو برابر با اسم سايت خود با پيشوند mail ، مثال :
POP3 :mail.zarinmizban.ir
SMTP :mail.zarinmizban.ir

کنترل پنل مورد استفاده در سرورهای میزبانی لینوکس (ایران و خارج از ایران ) زرین میزبان چیست؟

کنترل پنل مورد استفاده در سرورهای میزبانی لینوکس (ایران ) زرین میزبان ” C Panel” میباشد. کنترل پنل مورد استفاده در سرورهای میزبانی لینوکس (خارج از ایران ) زرین میزبان ” C Panel” میباشد.

فرق هاست لینوکس با ویندوز در چیست؟

تفاوت عمده این دو هاست به نحوه برنامه نویسی وبسایت شما مرتبط است.سرور های دارای سیستم عامل لینوکس دارای وب سرور آپاچی می باشند و فقط از زبان های php و perl به خوبی پشتیبانی می کنند. سرور هایی که سیستم عامل آنها ویندوز می باشد دارای وب سرور IIS هستند و برای افرادی که برنامه نویسی ASP یا .NET یا cold fusion می کنند کاربرد دارد.از نظر امنیت سورهای لینوکس از امنیت بالایی برخوردارند.

من چه مقدار فضا هاست و پهنای باند ماهیانه لازم دارم؟

اين موضوع به عوامل و فاكتورهاي متفاوتي بستگي دارد. از آنجايي كه مقدار پهناي باند و فضاي وب تاثير مستقيم در تعيين قيمتهاي هاستينگ دارد اين موضوع نياز به تحمل بيشتري دارد كه شما بتوانيد بصورت تخميني مقدار فضا و پهناي باند را مشخص كنيد. مقدار فضا بستگي به طراحي سايت شما دارد. شما ميبايست حجم تمامي فايلهايي كه سايت شما در بر گرفته است را محاسبه كنيد البته هميشه در نظر گرفتن مقداري فضا بيشتر از فضايي كه نياز داريد براي احتمالات لازم است. اگر سايت شما بصورت دايناميك است و از بانك اطلاعاتي استفاده ميكنيد و هر روز مقدار آن تغيير ميكنيد ، راه دقيقي براي محاسبه فضا وجود ندارد شما بايد ابتدا فضايي كه فايلهاي شما اشغال كرده اند را محاسبه كنيد و با توجه به فعاليت سايت خود و تعداد بازديد كننده سايت فضايي بيشتراز فضاي محاسبه شده (جهت بانكهاي اطلاعاتي) در نظر بگيريد. براي محاسبه كردن پهناي باند مورد نظر چند فرمول وجود دارد. اگر شما در سايت خود بخشي براي دانلود فايل و يا برنامه هاي مختلف در نظر نگرفته ايد فرمولي كه ميتوان مقدار پهناي باند لازم را محاسبه كرد به شكل زير است : ميانگين تعداد افراد بازديد كننده در روز * ميانگين تعداد بازديد صفحات در روز * ميانگين حجم هر صفحه * 31 پیشنهاد ما برای سایت های داینامیک استفاده حداقل فضا 500 مگابایت تا یک گیگ می باشد.

  • البته قابل ذکر است که پهنای باند اکثر سرویس ها در زرین میزبان نامحدود است!
پهنای باند چیست؟

برای متوجه شدن پهنای باند ،کافیست به همان مفهوم پهنای باند اینترنتی که استفاده می کنید دقت کنید. در واقع پهنای باند مجموع اطلاعاتی است که از سایت شما دانلود و یا اپلود می شود. مثلا اگر کاربران یک وبسایت مجموعا در یک ماه به اندازه ی 8 گیگابایت فایل از سایت دانلود و 6 گیگابایت فایل به آن آپلود کرده باشید میزان پهنای باند مصرفی آن ماه آن وبسایت 14 گیگابایت بوده است. در این مثال ممکن است 8 گیگابایت فضای مصرف شده مثلا مربوط به دانلود یک گیگا بایتی باشد که 8 بار توسط 8 کاربر مختلف سایت انجام داده باشند و یا یک فایک یک مگابایتی که هشت هزار بار توسط 8 هزار کاربر مختلف سایت دانلود شده باشد. توجه داشته باشید که دیدن صفحات نیز خود نوعی دانلود است زیرا هر بار که شما یک صفحه ی اینترنتی را می بینید مجموعه ای از تعدادی فایل که معمولا شامل یک فایل متنی (html) و تعدادی عکس و … است را بر روی کامپیوتر خود بارگزاری می کنید.پهنای باند در هاست ها و سرور ها ماهیانه اپدیت می شود،مثلا اگر این ماه سایت شما 10گیگ پهنای باند استقاده کرده باشد، ابتدای ماه میلادی استفاده سایت شما از پهنای باند صفر میشود.

ترافیک ماهیانه چیست؟

میزان حجم دریافت و ارسال اطلاعات در طول 30روز است.

منظور از آپلود فایل چیست ؟

بعد از اینکه سایت طراحی شد ، شما نیازمند آن هستید که فایل های خود را با استفاده از FTP برروی سرور آپلود کنید . مراحلی که باید انجام دهید بدین شکل می باشد
• ساخت اکانت FTP
• آپلود فایل ها با استفاده از نرم افزار های مناسب FTP

منظور از FTP Account چیست ؟

برای انتقال فایلها از کامپیوتر بر روی سرویس دهنده، حداقل به یک FTP Account برای برقراری ارتباط نیاز دارید . در صورتی که اپراتورهای سایت شما بیش از یک نفر باشند می توانید برای هر کدام یک FTP Account مستقل ایجاد و اجازه دسترسی آنها را به دایرکتوریها یا فایها با قابلیت خواندنی، نوشتنی و … تعیین نمائید .

مفهوم میزان فضای هاست چیست؟

میزان فضایی است که در ان اطلاعات سایت را آپلود می کنید. مثلا اگر وبسایت شما حدود 1 گیگ حجم دارد باید به این میزان هاست خرید کنید.

هاست چیست؟

فضایی در یک سرور در محیط اینترنت می باشد، در اصطلاح میزبانی وب در اصل تخصیص دادن مقداری فضا بر روی شبکه جهانی اینترنت می باشد. این فضایی که به شما تعلق میگیرد جهت آپلود اطلاعات سایت بکار می رود و توسط تمامی افرادی که در هر نقطه جهان به اینترنت دسترسی دارند قابل مشاهده است.